Publikacja Mazowsza Jednorożec (http://www.mazowszejednorozec.pl)

Wywiad

3.Nie tragizujecie. Będziecie grali w A-klasie. Inny poziom, inne wymagania zarówno sportowe, jak i finansowe, czy organizacyjne. Czy A-klasa to teraz maksimum na co stać Jednorożec, czy powalczycie o awans?

LO to granie w piłkę i granie piłką, nie ma co nawet porównywać do A-klasy. Bo A-klasa to bardziej kopanina, dla niektórych drużyn mecz to jak wojna, kości trzeszczą. Ale płakać nie będziemy bo nie ma sensu, trzeba ostro się wziąć do pracy. Cel na tą rundę - wygrywać w każdy meczu i zdobycie jak najwięcej punktów .Cel na sezon jest tylko jeden-awans do LO. Zrobimy wszystko żeby pobyt nasz w A-klasie trwał tylko rok. Bo miejsce Jednorożca bez urazy ale jest w LO.


4.Grasz, trenujesz, zajmujesz się w Klubie zarówno seniorami, jak i młodzieżą. Wraz z Prezesem Andrzejem Grzybem wykonujecie świetną pracę na rzecz popularyzacji sportu, a w szczególności piłki nożnej. Czego więc zabrakło, czego brakuje?

Zabrakło i brakuje normalności, pod każdym względem! Nie da się funkcjonować jak w klubie pracuje dwóch ludzi-ja i Pan Andrzej. U nas o wszystko trzeba prosić, jak się nie „wychodzi” to się nic nie dostanie bo naszych władz nie interesuje piłka a nawet sport w Jednorożcu. Dla nich moglibyśmy nie istnieć i oni by się cieszyli bo klub to tylko strata pieniędzy.

5.No właśnie jak jest zarządzany wasz klub i jak wyglądają sprawy finansowe klubu?

Pan Andrzej Grzyb jest człowiekiem instytucją w klubie - w jednej osobie prezes, kierownik zespołu i wiele innych funkcji naraz. Ja zajmuje się trenowaniem i czasami pomagam panu Andrzejowi. W innych klubach pracuje wielu ludzi i każdy ma swój zakres obowiązków, u nas spada wszystko na nasze głowy. Pracujemy prawie społecznie bo co to jest 500 zł miesięcznie brutto? Na marginesie mi skończyła się umowa w lutym i od tego czasu nikt się tym nawet nie zainteresował, były interwencje ale zawsze mówiono później, później i tak pół roku już .
Co do finansowania to dostajemy z Urzędu Gminy na początku roku pieniądze. Jednak jest to kwota co najmniej dwa razy niższa niż dostają inne kluby w LO. Ledwo nam wystarcza na normalne funkcjonowanie. Na sponsorów nie ma co liczyć bo nikt w Jednorożcu nie garnie się do sponsorowania piłki.


6.Piłka nożna to nie tylko seniorzy, czy macie zaplecze młodzieżowe?

Tak gramy w lidze rocznikiem 95 i 98.W roczniku 95 jest kilku naprawdę dobrych chłopaków do grania. W lidze zajęliśmy 3 miejsce ustępując tylko Ostrołęce i Ostrowi. Mam nadzieję że przynajmniej 5 chłopaków trafi w przyszłości do drużyny seniorów.

7. Czy będą zmiany personalne w drużynie? Ktoś odchodzi , przychodzi,

Chcieli byśmy żeby trzon zespołu się nie zmienił. Jednak na pewno odchodzi od nas kapitan Grzegorz Siedlecki do KS Białołęka. Z wypożyczenia wraca Łukasz Wójcik. Rozmawiamy z kilkoma zawodnikami którzy mogli by nam pomóc w awansie, ale dopóki rozmowy trwają nazwisk nie podam. Potrzebujemy zawodników szczególnie do środka pola.


8 Jak będą wyglądały przygotowania do nowego sezonu, jacy sparingpartnerzy?
Przygotowujemy się w Jednorożcu na własnych obiektach. Grać będziemy z Chorzelami, Kadzidłem, Krzysiakiem i Rzekuniem

9.Mogłeś grać w MKS Przasnysz i być jedną z kluczowych postaci tego Klubu. Wybrałeś pracę i działalność w Jednorożcu, kosztem chyba własnych sportowych ambicji. Trzeba to uszanować. Ale czy nie żałujesz, że przygoda z piłką mogła potoczyć się inaczej?

W Przasnyszu grałem dwa razy i pewnie grałbym do tej pory ale sprawy potoczyły się nieciekawie. Jak złapałem kontuzję na meczu MKSu(uszkodzenie łękotki) to nikt z Przasnysza mną się nie interesował. Na własny koszt zrobiłem operację i przeszedłem rehabilitację, wtedy chciano żebym wrócił . Stwierdziłem że to jest to mało profesjonalne podejście i wróciłem do Jednorożca gdzie jestem do dnia dzisiejszego.
Żałować nie żałuję niczego, jest mi dobrze gdzie jestem. Czasu nie wrócę a gdybać nie lubię.


10.I na koniec z innej beczki. Jak sądzisz, kto będzie w tym sezonie w IV lidze wyżej, MKS Przasnysz, czy beniaminek Iskra Krasne?

No jak to kto? Oczywiście MKS Przasnysz. Życzę żeby Krzysiek Butryn wprowadził MKS do III ligi. Mam też nadzieję że Iskra utrzyma się w IV lidze a nawet powalczy o czołowe miejsca.


Dodano 15 lipiec 2010, o godzinie 11:43 przez websterCopyright © 2006-2019 by Mazowsze Jednorożec