Konopianka Konopki - Mazowsze Jednorożec 1-1 ( 1-0 )

Bramka Marcin Jabłoński

Skład:
Świderski - R.Skała , Krajewski , Piotrak , Jaśkiewicz - Zalewski , Żabiński , Wątkowski , Jabłoński - D.Skała ( Jakubowski ) , Grabowski ( Stępkowski )

Niestety w trakcie drugie połowy nietypowej ale bardzo groźnej kontuzji doznał najlepszy napastnik Mazowsza Daniel Skała. Po przypadkowym uderzeniu piłką w twarz odkleiła mu się siatkówka w oku.W poniedziałek czeka go zabieg chirurgiczny :(.

Co do meczu to Konopki od początku stanęły za podwójną gardą na własnej połowie.My niestety znowu nie mieliśmy pomysłu na taką grę przeciwnika.Każda nasza strata kończyła się groźnymi kontrami przeciwników. W tej połowie zespół gospodarzy prezentował się bardzo dobrze, grał mądrze i stworzył kilka sytuacji pod naszą bramką. Gra gospodarzy opierała się na graniu na zawodnika nr 10 a ten dzielił i rządził piłkami. Jedna z takich akcji kończy się faulem w polu karnym i przegrywamy 1-0.
Druga połowa to już dominacja naszej ekipy.Fantastyczna bramkę po super rozegranym rzucie wolnym strzela Jabłoński.Od tego momentu przejmujemy całkowicie kontrolę nad meczem.Niestety kontuzje Skały a później Grabowskiego powodują to że gramy bez nominalnego napastnika.
Wynik remisowy jak najbardziej sprawiedliwy dla obu ekip.

Niedobre wieści dla naszego zespołu na koniec rundy.Do kontuzjowanego Wilgi (9 bramek )( skręcił staw kolanowy,4 tygodnie o kulach ) dołączył Skała ( 23 bramki ).

Na szczęście zostajemy dalej liderem gdyż mamy lepszy bilans bramkowy od ekipy Sypniewa.Ktoś napisze że bezpośredni mecz się liczy, tak pod warunkiem że są rozegrane 2 mecze a nie jeden :)
Dodano 29 październik 2016, o godzinie 23:00 przez mazowsze   Komentarze[3]

Konopki
W najbliższą sobotę o godzinie 16.30 Mazowsze rozegra mecz ligowy.
Tym razem zagramy na wyjeździe z ekipą Konopianka Konopki.
Wyjazd 14.20
Mecz odbędzie się w Ciechanowie na boisku ze sztuczną nawierzchnią, przy sztucznym oświetleniu
Dodano 27 październik 2016, o godzinie 17:06 przez mazowsze   Komentarze[1]

Koncert ( nie ) skuteczności
Mazowsze Jednorożec - Pełta Karniewo 9 - 1 ( 6-0 )

Bramki: Daniel Skała - 3 , Robert Ciuba - 2 , Bartosz Wilga -2 , Jakub Jaśkiewicz , Grzegorz Krajewski

Skład:
Łukasiak - R.Skała , Krajewski ( Michalski ) , Piotrak , Jaśkiewicz ( Zalewski ) - Ciuba , Wilga , Wątkowski , Jakubowski ( Jabłoński ) - Żabiński , D.Skała

Co można napisać o meczu wygrywając 9-1.
Jeśli przy strzeleniu 9 bramek można napisać że zagraliśmy nieskutecznie to ...zagraliśmy nieskutecznie.
Do przerwy 6-0 a powinno być co najmniej 10.
W drugiej zamiast strzelać bramki robimy głupie błędy, gramy indywidualnie, niedokładnie.
Wynik idzie w świat ale szkoda zmarnowanych sytuacji sam na sam, szkoda że zamiast podać do lepiej ustawionego kolegi decydowaliśmy się na akcję indywidualną aby zdobyć tylko bramkę.
Bardzo dużo niewymuszonych indywidualnych błędów , dużo nonszalancji i chaosu w naszym zespole.
Niestety przeciwnik nie postawił zbyt dużego oporu, aczkolwiek w pierwszej połowie trafił 2 razy w słupek a w drugie zdobył bramkę. Wszystko to przez nasze głupie błędy i rozluźnienie wysokim prowadzeniem.
Najważniejsze 3 punty.
Dodano 23 październik 2016, o godzinie 20:17 przez mazowsze   Komentarze[2]

Wygrana na zakończenie
Mazowsze Jednorożec - Football school Płońsk 4:1 (2:0)

Nasi młodzi zawodnicy na zakończenie rundy jesiennej pokonali zespół z Płońska 4:1.

Bramki dla Mazowsza zdobyli:
1:0 Filip Grabowski (po przechwycie)
2:0 Dawid Dziobek (as. K.Wcisło)
3:1 Michał Łukaszewski (akcja indywidualna)
4:1 Jakub Antosiak (as. M.Sopelewski)

Skład:
Więcek - Wcisło, Niestępski, Łukaszewski - Dziobek, Lorenc, Wilga - Grabowski, Antosiak,

Grali również:
Szymański, Głodkowski, Sopelewski, Piotrak, Rybacki.
Dodano 23 październik 2016, o godzinie 17:50 przez zabkaa   Komentarze[0]

Karniewo
W najbliższą niedzielę o godzinie 14.00 Mazowsze rozegra kolejny mecz ligowy.
Tym razem do Jednorożca przyjedzie ekipa Pełty Karniewo.
Zapraszamy wszystkich kibiców
Dodano 20 październik 2016, o godzinie 16:31 przez mazowsze   Komentarze[0]

Buła zrezygnował
Bartosz Kardaś tzw Buła zrezygnował z gry w ekipie Mazowsza Jednorożec.
Z tego miejsca chciałbym Bartkowi serdecznie podziękować i życzyć dalszych sukcesów sportowych i osobistych.
DZIĘKI BUŁA:)
Dodano 18 październik 2016, o godzinie 17:02 przez mazowsze   Komentarze[6]

Przasnysz lepszy
MKS Przasnysz - Mazowsze Jednorożec 5:0 (2:0)

Dziś tj 17.10.2016r. (poniedziałek) młodzi piłkarze ulegli w wyjazdowym meczu równieśnikom z Przasnysza 5:0.

Skład: Więcek - Piotrak, Lorenc, Łukaszewski - Dziobek, Wilga, Szymański - Antosiak, Grabowski.

Ponadto grali: Sopelewski, Goliaszewski, Głodkowski, Rybacki i Wcisło.
Dodano 17 październik 2016, o godzinie 17:37 przez zabkaa   Komentarze[0]

Nasi w kadrze okręgu!
Miło jest nam poinformować, że dwóch naszych młodych zawodników zostało powołanych do kadry okręgu Ciechanowsko-Ostrołęckiego na mecze sparingowe z okręgiem Płockim.

Są to:
Filip Grabowski (na zdj z lewej strony), - napastnik, powołany do kadry rocznika 2005.

Igor Wilga
(na zdj z prawej) - pomocnik, powołany do kadry rocznika 2007.

Życzymy powodzenia!!!
Dodano 17 październik 2016, o godzinie 17:30 przez zabkaa   Komentarze[0]

Ciężko wywalczone 3 punkty
PAF Płońsk - Mazowsze Jednorożec 1-2 ( 1-1 )

Bramki strzelili: Robert Ciuba , Daniel Skała ( karny )

Skład :

Świderski - R.Skała , Bors - Piotrak , Jaśkiewicz - Ciuba , Wilga ( Michalski ) , Wątkowski ( Krajewski ) , Jabłoński ( Antosiak ) - Grabowski ( Żabiński ) , D.Skała

Od samego początku gospodarze rzucili się na nas.Ciężko mieliśmy wyprowadzać piłkę z własnej połowy.Ten pressing się opłacił bo na początku meczu PAF zdobywa bramkę.Wrzut piłki z lewej strony błąd w kryciu z napastnik gospodarzy zdobywa bramkę głowa z najbliższej odległości.
Kilka minut później Guto zagrywa piłkę na wolne pole do Ciuby a ten strzelił za pola karnego pokonując bramkarza Płońska.
Dalsze minuty to głównie walka w środku pola, żadna z ekip nie stworzyła sobie sytuacji bramkowej.Do przerwy 1-1.
Na początku drugiej połowy prostopadłą piłkę dostaje Wilga, wbiega w pole karne tam zostaje sfaulowany i mamy rzut karny. Daniel Skała strzałem od poprzeczki wyprowadza nas na prowadzenie, tym samym zdobywając 20 bramkę w rundzie.
Kilka minut później PAF ma rzut karny ,znowu błąd w kryciu i zawodnik z Płońska jest nieprawidłowo powstrzymywany.
Na nasze szczęście kapitan gospodarzy fatalnie pudłuje.
Od tego momentu nie ma gry w naszym zespole.Podwójny autobus ustawiony na 20 metrze ( uczymy się od najlepszych :) ) i wybijanie piłek.Gospodarze też nie mają żadnego pomysłu, jedyne zagrożenie to dalekie wrzuty z autu lub dalekie piłki od obrońców do napastników.
Tak przetrwaliśmy 30 minut ,ani my ani PAF nie zagroził już bramce żadnego z bramkarzy.
Cieszy wynik, gra obydwu zespołów była daleka od dobrej.
Dodano 15 październik 2016, o godzinie 19:56 przez mazowsze   Komentarze[6]